Lampy – Kartell Poznań

Kartell słynie nie tylko z wysokiej jakości włoskich mebli, ale wielkim osiągnięciem marki są również nowoczesne, awangardowe lampy. Osobą odpowiedzialną za dział oświetlenia w firmie Kartell jest Ferruccio Laviani- światowej sławy projektant, którego fascynuje barwa i światło, dzięki niemu możemy cieszyć się niezwykłymi lampami, które są ozdobą nowoczesnych wnętrz. Ogromnym sukcesem Laviani’ego okazała się lampa „Bourgie”, która szybko stała się znakiem rozpoznawczym marki Kartell.  Był to projekt, który zrewolucjonizował świat designu. Innowacyjność „Bourgie” to materiał, z którego została wykonana. Do jej stworzenia projektant użył poliwęglanu, który niegdyś nie cieszył się dużą popularnością. Lampy klasyczne dzięki marce Kartell zyskują nowoczesnego charakteru. Przełamywanie tradycyjnych form innowacyjnym materiałem jest zabawą wzornictwem, która daje niesamowite efekty, jakimi są między innymi te włoskie lampy.

Kartell Flagstore Poznań oferuje swoim klientom pełną gamę produktów, które dzisiaj są ikonami światowego designu.

Lampy wiszące z serii Fly, charakteryzujące się prostotą formy, są jednocześnie technologiczną perełką na rynku światowego wzornictwa. Kształt, który nie jest w pełni półsferyczny, został zaprojektowany w taki sposób, aby lepiej gromadzić światło. Wykonane z przezroczystego metakrylu lampy, sprawiają wrażenie podświetlanych baniek mydlanych unoszących się w powietrzu.

Kabuki to przeniesienie sztuki użytkowej na poziom rzeźby. Kabuki to nie tylko przedmiot funkcjonalny, ale również obiekt dekoracyjny, który skupia na sobie uwagę. Swym wyglądem nawiązuje do stylu neobarokowego, a wykonana została z tworzywa technopolimerowego.

Seria Planet to rodzina lamp, którą zaprojektował japoński designer- Tokujin Yoshioka. Forma klosza rozprasza światło i tworzy przez to efekt wielowarstwowego odbicia. Niezwykłość tej lampy polega na kryształowej i lekko eliptycznej formie.

Lampa Bourgie to jeden z najbardziej rozpoznawalnych produktów marki Kartell na świecie. Barokowy wygląd podstawy wraz z plisowanym abażurem tworzą jednolitą całość. Wykonana jest w całości z przezroczystego lub barwionego w masie poliwęglanu. Szeroki wybór kolorystyki oraz możliwość doboru wysokości lampy według własnych upodobań sprawia, że możemy jej nadać własny, indywidualny charakter.

E’ kinkiet Jej prosty wzór i plisowana oprawa chętnie jest wybierana do wnętrz nie tylko nowoczesnych, ale również klasycznych. Sześć wariantów kolorystycznych sprawia, że każdy wybierze idealną barwę dla siebie. Uzupełnieniem są lampy wiszące z tej samej serii. Zarówno naścienne i wiszące modele E’ to idealne lampy do salonu.

Cindy odwołuje się do klasycznego wzornictwa lat 70-tych. Dzięki marce Kartell prosty wzór zyskał nową odświeżoną formę. Metalizowane kolory, którymi pokryta jest lampa, nadają Cindy nowoczesnego charakteru.

Take Przybiera kształt klasycznej lampki nocnej, jednakże dostosowując ją do nowoczesnych standardów marki Kartell i współczesnego wzornictwa. Abażur jest plisowany wewnątrz, dzięki czemu możemy cieszyć się zjawiskowymi efektami świetlnymi. Jej rozmiar, stosunek jakości do ceny oraz opakowanie sprawia, że Take jest chętnie wybieranym rozwiązaniem na prezent.